Představí Microsoft na CES 2011 Windows 8?

Podle listu New York Times Steve Ballmer na akci CES 2011, konané 6. až 9. ledna 2011, ukáže nový tablet běžící na připravovaném operačním systému Windows 8.

Reklama

Microsoft na veletrhu CES vždy ukazuje něco velkého - příští rok se bude bez pochyby zaměřovat na Windows Phone 7 spolu s první velkou aktualizací tohoto operačního systému. A dalším velkým odhalením mají být podle všeho nové tablety.

Podle zdrojů deníku New York Times Steve Ballmer při své úvodní řeči na CES 2011 představí nový tablet, který bude přímo konkurovat iPadu. Podle NYT budou navíc představené tablety od Dellu, Samsungu a dalších partnerů Microsoftu.

“Tablet od Samsungu je tvarem i velikostí velmi podobný iPadu, i když není až tak tenký. Oproti němu však má unikátní vysunovací klávesnici pro snadnější psaní,” prozradil nejmenovaný zdroj New York Times.

Tablety by podle všeho měly běžet na Windows 7. Tablet, který bude Ballmer představovat při své úvodní řeči, však podle všeho poběží na chystaném OS Windows 8. Mluví se také o tom, že Microsoft představí App Store, neboli e-shop s aplikacemi.

Zdroj: Techspot

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář