Předělaný a vylepšený NOD32 3.0

Společnost Eset dnes na Invexu představila finální verzi svého antivirového programu NOD32, který obohatila o kompletní bezpečnostní řešení Eset Smart Security. Nové programy přinášejí rychlejší kontrolu souborů, vylepšené uživatelské rozhraní a celou řadu nových funkcí. 

Reklama

Eset Smart Security je kompletní řešení pro zabezpečení počítače, které zahrnuje antivir, antispyware, antispam a firewall. Nový NOD32 zachovává funkci antiviru a likvidátora spywaru.

Nová verze programu dovede využívat přítomnost více procesorů k rychlejší kontrole disku, kdy každý z procesorů zpracovává jiný soubor. Program slibuje nižší zatížení počítače, inteligentní likvidaci nákazy bez zásahu uživatele, menší velikost stahovaných updatů a další. 

Pro uživatele stávajícího NOD32 2.7 bude zajímavé, že v rámci zaplacené licence bude přechod na NOD32 3.0 zdarma. Jedna licence k Eset Smart Security bude stát 1 249 Kč bez DPH. Roční licence nového NOD32 3.0 přijde na 999 Kč bez DPH. Upgrade je samozřejmě zvýhodněný, Eset pamatoval na zákazníky, kteří si koupili Nod32 2.7 mezi 1. 5. 2005 a 31. 10. 2007 a nabízí jim přechod na Eset Smart Security s 50% slevou. Stejná sleva je připravena pro studenty, školství, zdravotně postižené a další.

Na tiskové konferenci zazněl také dotaz týkající se uživatelů nelegálních verzí. Největší počet se jich rekrutuje z uživatelů „upravených“ zkušebních verzí produktu. V Esetu samozřejmě ví o každém, kdo takto upravenou verzi používá a k dispozici jsou kompletní statistiky těchto případů. Vzhledem k příznivým cenám, kvalitě antiviru a nejrůznějším slevám si myslím, že koupě legální verze by skutečně již neměla být problémem. 

V současné době Eset uživatele nelegálních verzí nijak nepostihuje a dle vyjádření spolumajitele společnosti a tvůrce první verze NODu razí spíše smířlivou politiku snižováním cena nabídkou různých slev pro studenty. Otázkou je, jak se do budoucna Eset postaví k uživatelům, kteří používají nelegální kopie softwaru bez ohledu na to, zda na něj mají či nikoli.

Připomínám, že Maxiorel.cz vám v dubnu jako první z českých IT webů přinesl pohled na betaverzi Eset Smart Security a také videoprůvodce programem. Další informace o NOD32 3.0 a Eset Smart Security najdete na webu www.eset.cz a na Maxiorlovi v článku NOD32 3.0 - nový model antivirového Ferrari.

Reklama

Přidat komentář