Před Chrome OS Google pracoval na jiném operačním systému

Bývalý zaměstnanec Googlu Jeff Nelson zveřejnil na svém blogu zajímavý příspěvek o tom, jak vznikal Chrome OS.
reklama

Hned na začátku Nelson popisuje věc, o které se příliš neví: před tím, než vznikl Chrome OS (nebo dokonce Chrome) existoval jakýsi Google OS, což byla platforma postavená na Firefoxu, již však management Googlu nakonec odmítl. Hlavním problémem bylo podle všeho pomalé načítání aplikací v systému. "Pár sekund sem, pětačtyřicet sekund tam. Většině lidí by takové zpoždění možná nevadilo, pokud však otevíráte aplikace stokrát za den, strávíte tím značné množství času," uvedl Nelson. Na Google OS inženýři pracovali v roce 2006 a mělo jít o odlehčený OS, jenž je orientovaný na rychlost a webové aplikace.

Google OS jeden z managerů Googlu údajně odmítal také proto, že "jej (kvůli jeho propojení s internetem) nebylo možné plnohodnotně používat v letadle." Problém byl i v tom, že OS příliš zatěžoval paměť, což mohlo jednoduše vyústit ve ztrátu dat. Inženýři původně počítali s tím, že webové aplikace budou bezpečně uživatelská data ukládat na svých serverech, ani tak se však nakonec operační systém běžící pouze v paměti RAM nezdál jako dobrá volba. Vývoj Google OS byl ukončen v roce 2007, kdy se začaly objevovat první betaverze Chrome OS postaveného na Linuxu.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru