Pracuje Google opravdu na vlastní sociální sítí?

Google v uplynulých dnech potvrdil koupi společnosti Slide, která se zaměřuje na zábavu online. Tato akvizice opět rozpoutala spekulace o tom, že internetový gigant pracuje na své vlastní sociální sítí.
reklama

Ta by se prý měla jmenovat Google Me. I když oficiálně o nové sociální síti nikdo z Googlu nepromluvil, David Glazer z managementu společnosti na oficiální blog napsal, že "společnost chce více investovat do toho, aby její služby byly více sociálně přístupné." To by nemělo být pro nikoho překvapením. Google jen v uplynulém roce několikrát veřejně mluvil o sociálních sítích a jejich potenciálu.

V únoru 2010 pak Google spustil svou novou sociální službu Buzz, která byla prvně . integrována pouze do Gmailu, pak byla zpřístupněna i jako samostatný produkt. Na konci června se pak objevila první zmínka o možné službě Google Me. Přišel s ní spoluzakladatel serveru Digg Kevin Rose, podle kterého by se služba měla objevit "velmi brzy." Matt Brittin z britské pobočky Googlu o pár dnů později vznik nové sociální služby nevyvrátil a dodal, že "je zde prostor pro více než jednu velkou sociální síť." Jak to bude s Google Me doopravdy si budeme muset ještě počkat.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru