Pracuje Google opravdu na vlastní sociální sítí?

Google v uplynulých dnech potvrdil koupi společnosti Slide, která se zaměřuje na zábavu online. Tato akvizice opět rozpoutala spekulace o tom, že internetový gigant pracuje na své vlastní sociální sítí.

Reklama

Ta by se prý měla jmenovat Google Me. I když oficiálně o nové sociální síti nikdo z Googlu nepromluvil, David Glazer z managementu společnosti na oficiální blog napsal, že “společnost chce více investovat do toho, aby její služby byly více sociálně přístupné.” To by nemělo být pro nikoho překvapením. Google jen v uplynulém roce několikrát veřejně mluvil o sociálních sítích a jejich potenciálu.

V únoru 2010 pak Google spustil svou novou sociální službu Buzz, která byla prvně . integrována pouze do Gmailu, pak byla zpřístupněna i jako samostatný produkt. Na konci června se pak objevila první zmínka o možné službě Google Me. Přišel s ní spoluzakladatel serveru Digg Kevin Rose, podle kterého by se služba měla objevit “velmi brzy.” Matt Brittin z britské pobočky Googlu o pár dnů později vznik nové sociální služby nevyvrátil a dodal, že “je zde prostor pro více než jednu velkou sociální síť.” Jak to bude s Google Me doopravdy si budeme muset ještě počkat.

Zdroj: PCW

Reklama

Přidat komentář