Pozor, řada modulů pro Drupal ukončena kvůli bezpečnostnímu problému

Tento týden došlo k ukončení podpory hned několika modulů pro Drupal. Objevili se u nich totiž vážné bezpečnostní problémy. Konkrétně se jedná o moduly Node2Node, Node Browser, Subdomain Manager, Quota by role a Rest API.
reklama

Bezpečnostní hlášení hovoří o množství zranitelností označených stupněm kritické a o tom, že pro tyto moduly neexistuje oprava. Pokud je na webech používáte, doporučuje se co nejdříve najít jiné řešení. Moduly byly z Drupal.org odstraněny a zůstaly pouze jejich projektové stránky.

Další zranitelnost, XSS, se objevila u modulu BUEditor sloužícího k podpoře stejnojmenného vizuálního editoru. Opravu v podobě nejnovější verze modulu si stáhněte ze stránek drupal.org/project/bueditor.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

"Moduly byly odstraněny" je možná trochu zavádějící. Odstraněny byly "jen" všechny zveřejněné releasy. Nicméně kód v CVS na Drupal.org zůstal.

K tomuto poměrně radikálnímu kroku Drupal Security Team sáhl zejména proto, že zmíněné moduly nemají aktivní vývojáře - není nikdo, kdo by je záplatoval. Nicméně kdokoliv se může o daný modul přihlásit, opravit kód a vytvořit nový release.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru