Pozor na zabezpečení Drupalu!

Včera vyšly nějaké opravy pro moduly systému Drupal a také jedno praktické upozornění vztahující se k Drupalu s použitým modulem CCK. Pečlivě si zkontrolujte, jakým způsobem máte nastaveno oprávnění k Administraci obsahu. Měli by jej mít pouze správci webu, protože s tímto oprávněním můžete ovlivňovat políčka CCK a jistě nechcete, aby některý nepozorný nebo zlobivý uživatel toto zneužil. Doplňuji, že v Drupalu 6 můžete nastavit oprávnění k zobrazení i pro jednotlivá definovaná políčka, stačí zapnout modul Content Permissions.
reklama

Chyba v modulu Troll

Modul Troll sloužící ke správě nevhodně se chovajících uživatelů obsahuje ve verzi pro Drupal 5 chybu ve zpracování formulářů vedoucí až k CSRF. Verze pro Drupal 6 je v pořádku, pro Drupal 5 však oprava není k dispozici a doporučuje se modul nepoužívat.

XSS v modulu Advertisement

Pokud ke správě reklam na svém webu používáte modul Advertisement, pak zbystřete. Uživatelé oprávnění k administraci reklam mohou reklamy nastavit tak, aby ignorovaly vstupní formáty a případně tam vložit škodlivý kód. Opravy jsou zde:

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru