Pozor na odkazy na Facebooku, až 20% z nich vede na škodlivé kódy

Podle známé bezpečnostní společnosti BitDefender je jeden z pěti odkazů odeslaných na Facebooku vadný - odkazuje na škodlivý kód.
reklama

Bezpečnostní společnost BitDefender před měsícem vydala aplikaci pro Facebook s názvem safego, která skenuje odkazy odeslané na uživatelův profil. Safego také automaticky zkontroluje nastavení soukromí na vašem Facebooku a přehledně zobrazí, které osobní informace jsou komu přístupné.

Nyní BitDefender přišel se zprávou, že jeden z pěti odkazů odeslaných na Facebooku je vadný, tj. vede na nebezpečnou stránku nebo přímo ke stažení červa. "Od svého vydání před měsícem BitDefender safego prozkoumal 17 milionů odkazů na Facebooku a v 20% z nich detekoval nebezpečí," uvedl BitDefender na zdi na oficiální stránce aplikace na Facebooku. 7

V současné době safego používá asi 15 000 uživatelů Facebooku a na celé této sociální síti je 500 milionů uživatelů. Není tedy jasné, jak moc jsou data z aplikace safego přesná. "Uživatelé většinou otevírají odkazy, které slibují některé z funkcí, jež jsou na Facebooku zakázány.

Tyto odkazy však v mnoha případech vedou na škodlivé kódy," oznámil BitDefender a jako příklad takového podvodu uvedl nabídku bezplatných bonusových věcí do sociální hry FarmVille.

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru