Povinná aktualizace pro Windows 8.1 způsobuje potíže

Windows 8.1 Update je dostupný již několik dnů, avšak pro řadu uživatelů jeho instalace zatím znamená velké trápení. Na oficiálním fóru Microsoftu se objevily stovky postů týkajících se chybových hlášek při její instalaci.
reklama

U většiny uživatelů se problém vyskytne asi v třetině instalačního procesu nebo při snaze o spuštění diagnostického procesu DISM.EXE. Nejčastější chyby mají označení  80070020, 80073712, 800F081F, 80242FFF a 800F0922. Některým uživatelům se chybová hláška dokonce vůbec neobjeví - jak dokládá například screenshot od uživatele StefanA, instalační proces rychle dosáhl 74 %, zpomalil se do dosažení 89 % a pak zcela zamrzl bez zobrazení hlášky. Microsoft zveřejnil několik rad, avšak potíže přetrvávají.

Jde o vážný problém, který je o to větší, pokud si uvědomíme, že aktualizace je pro všechny uživatele Windows 8.1 povinná. Tito uživatelé nebudou moci od Microsoftu od přístího měsíce přijímat žádné nové aktualizace, pokud si Windows 8.1 Update nestáhnou.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru