Používá Android opravdu více lidí, než iPhone?

Na počátku tohoto týdne byl zveřejněn průzkum analytické společnosti NPD, podle kterého smartphony postavené na platformě Android ovládají 28% amerického trhu, zatímco Apple se svým iPhonem má pouze 21%. Vedoucí postavení pak prý drží RIM s 36%. Podle Apple však statistiky NPD nedávají ucelený obraz.
reklama

 "Je to velmi omezený průzkum, který byl prováděn mezi 150 000 americkými zákazníky, kteří odpovídali v internetovém dotazníku a nezahrnuje 85 milionů iPhonů a iPodů touch po celém světě," řekla včera mluvčí Apple Natalie Harrisonová. Mluvčí Apple dodala, že iPhony v globálním měřítku využívá mnohem více uživatelů, než Android a poukázala na statistiku IDC z minulého týdne, podle které má iPhone 16.1% podíl na trhu a je na třetí pozici za RIM a Nokií.

"Co se týče tržeb iPhonů, měli jsme rekordní čtvrtletí - tržby vzrostly o 131% a s tím, jak bude v létě vydán OS 4.0 nevidíme žádný důvod, proč by se náš podíl na trhu měl zmenšovat," dodala Harrisonová. Od roku 2007 Apple od roku 2007 prodal 51 milionů iPhonů a proti Googlu má jasnou nevýhodu – má totiž jen jeden telefon, zatímco operační systém Android využívá tucet výrobců telefonů a v současné době je na více, než třiceti telefonech.

Zdroj: Reuters

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru