Potvrzeno: Windows 8 se začnou prodávat v říjnu

Microsoft včera během Worldwide Partner Conference konečně oficiálně potvrdil datum vydání svého operačního systému Windows 8.
reklama

Windows CFO Tami Rellerová uvedla, že Windows 8 se dostanou k OEM během prvního týdne v srpnu, počítače a tablety běžící na novém OS se pak na pultech obchodů objeví na konci října. Microsoft spustí svůj Windows App Store ve stejnou dobu, kdy bude dokončena finální verze Windows 8 s přídavkem RTM, tedy v srpnu. Vývojáři tak budou moci začít vytvářet aplikace pro Metro a vydělávat na nich - doposud byly všechny aplikace ve Windows Store dostupné zdarma.

Rellerová také dodala, že velké společnosti, které mají tzv. výhody Software Assurance, budou mít plnohodnotný přístup k Windows 8 již na počátku srpna, tedy o několik měsíců dříve, než veřejnost. Windows 8 budou dostupné ve 109 jazycích na 231 trzích. Během konference představitelé Microsoftu uvedli, že Windows 7 byl prozatím pro společnost bestseller a prodalo se jej 630 milionů jeho kopií.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru