Potvrzeno: Drupal 8 bude v HTML5

Jacine Luisi před pár dny potvrdila, že Drupal 8 bude v základu generovat strukturu stránky v HTML5. Potřebný patch výchozí šablony byl aplikován do vývojové verze Drupalu 8. Co to přesně znamená?
reklama

Drupal 8 ukazuje, že je tato vývojová platforma stále na špici, co se týče použitých webových technologií. Vyjdete-li z jeho základní šablony html.tpl.php, můžete se odpíchnout od DOCTYPE pro HTML5 a tomu přizpůsobit své další úpravy šablon v tématu vzhledu.

Změny v zmiňovaném patchi také zajití, že mikrodata RDF nejsou natvrdo nakódována a jsou k dispozici samostatné proměnné pro značky <html> a <body>.

Díky projektu HTML5 Tools můžete na HTML5 připravit i stávající weby na Drupalu 7. Chcete-li vědět více o HTML5 jako takovém, doporučuji navštívit web html5.cz.

Zdroj: Drupal 8 now has an HTML5 DOCTYPE

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru