Potíže se zálohováním OS

Zdravím,

mám problém se zálohou Win 7 Pro 64 b.

Externí HD jsem měl připojen přes USB přímo k PC a udělal jsem si na něj bitovou kopii systému. Pak jsem stejný disk připojil do USB konektoru síťové diskové stanice (Synology DS 207, firmware DSM 3.0). Přes jejího manažera, přes Tento počítač i přes Místa v síti ten disk vidím, je namapovaný jako logická jednotka pod vlastním písmenem (Z:) a lze k němu přistupovat. Nástrojem Zálohování systému z ovládacích panelů ho však nelze nastavit jako místo pro uložení zálohy, protože windows při pokusu o změnu nastavení místa pro zálohu neustále vyžadují neexistující heslo uživatele - k OS se přihlašuji jen uživatelským jménem bez hesla. A když jsem si vytvořil jiného uživatele a přiřadil mu heslo, stejně systém hlásí, že místo v síti pro zálohování není k dispozici. Stejně tak jej nelze připojit ani k ostatním diskovým jednotkám síťové diskové stanice.

Prosím o radu. Jde o chybu ve správě uživatelů, v managementu sítě nebo musím použít jiného než systémového zálohovacího nástroje ?

hank

Reklama

"Lze k němu přistupovat" - zkusil jste na externě připojený disk i něco zapsat nebo z něj něco zkopírovat do počítače? Nebo jsou soubory jen vidět, ale nic dalšího s nimi nejde v Průzkumníku dělat? Zkuste nejdříve toto, ať se vyloučí problém zálohovacího programu.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Funguje na obě strany. Na disk i z něj lze kopírovat a data uložená na něm lze normálně číst - soubory přímo na disku otvírat i upravovat a znovu ukládat v aplikačním SW.

zdraví

hank

 

To je tedy zvláštní. Problém tedy asi bude někde v té síti, ale asi Vám konkrétně neporadím. Nikdy jsem to netestoval.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář