Poslední sada záplat od Microsoftu způsobuje „Černou obrazovku smrti“

Reklama

Vypadá to, že nejnovější sbírka patchů vydaná firmou Microsoft způsobuje některým PC problémy, jež mohou vyústit až do zatuhnutí a černé obrazovky, což mimochodem hbitě dalo vzniknout parafrázi na „Modrou obrazovku smrti“ (známá BSOD je terčem mnoha vtipů).

„Problém se týká operačních systémů Microsoft Windows 7, Windows Vista i Windows XP,“ sdělil Mel Morris, CEO a CTO z anglické bezpečnostní firmy Prevx. Tato firma byla o problému zpravena jen díky tomu, že uživatelé jejího programu na zádrhel narazili zhruba někdy minulý týden. Celá věc se týká změn na úrovni ACL (Access Control List), což je seznam práv nalogovaných uživatel OS. ACL samozřejmě hojně operuje s registrem.

Vypadá to, že poslední patche nějakým způsobem změnily v registru konkrétní klíče, takže v konečném výsledku to vyústilo v to, že některé aplikace o tom neví a přirozeně neběží korektně. Mezi nejpostiženější skupinku aplikací patří právě bezpečnostní, jelikož ty narazily na problémy zdaleka nejčastěji. Firma Prevx již vydala utilitku, která by měla registr opět opravit.

Zdroj: ComputerWorld

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář