Poslední sada záplat od Microsoftu způsobuje „Černou obrazovku smrti“

Vypadá to, že nejnovější sbírka patchů vydaná firmou Microsoft způsobuje některým PC problémy, jež mohou vyústit až do zatuhnutí a černé obrazovky, což mimochodem hbitě dalo vzniknout parafrázi na „Modrou obrazovku smrti“ (známá BSOD je terčem mnoha vtipů).
reklama

„Problém se týká operačních systémů Microsoft Windows 7, Windows Vista i Windows XP,“ sdělil Mel Morris, CEO a CTO z anglické bezpečnostní firmy Prevx. Tato firma byla o problému zpravena jen díky tomu, že uživatelé jejího programu na zádrhel narazili zhruba někdy minulý týden. Celá věc se týká změn na úrovni ACL (Access Control List), což je seznam práv nalogovaných uživatel OS. ACL samozřejmě hojně operuje s registrem.

Vypadá to, že poslední patche nějakým způsobem změnily v registru konkrétní klíče, takže v konečném výsledku to vyústilo v to, že některé aplikace o tom neví a přirozeně neběží korektně. Mezi nejpostiženější skupinku aplikací patří právě bezpečnostní, jelikož ty narazily na problémy zdaleka nejčastěji. Firma Prevx již vydala utilitku, která by měla registr opět opravit.

Zdroj: ComputerWorld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru