Populární čtečka otisků prstů ukládá hesla do Windows nešifrovaná

Ruská společnost ElcomSoft objevila díru v aplikaci UPEK Protector Suite, jež je dodávána s PC od prakticky každého velkého výrobce včetně společností Acer, Asus, Dell, Lenovo, MSI, Samsung, Sony a Toshiba.
reklama

Podle zjištění ElcomSoft je čtečka otisků prstů méně bezpečná, než kdyby uživatel použil standardní přihlašování do Windows pomocí hesla. ElcomSoft objevil, že UPEK Protector Suite ukládá hesla v registrech jako běžný text. Kdokoli s fyzickým přístupem k počítači tak může získat přístup ke všem účtům na PC, jež jsou chráněny otisky prstů. "Samotné Windows nikdy neukládají přihlašovací hesla jako prostý text," uvedl ElcomSoft. 

"Lidé si většinou myslí, že přihlašování pomocí biometrických údajů je bezpečnější, než za pomoci hesla. I když samozřejmě biometrické přihlašování může být bezpečnější, u UPEKu tomu tak není. Tento software jednoduše ukládá původní heslo sloužící k ochránění účtu na Windows jako běžný text." Podle ElcomSoftu by všichni uživatelé měli UPEK Protector Suite deaktivovat.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru