Populární bezplatné aplikace pro Android obsahují bezpečnostní hrozby

Tým vědců z dvou německých univerzit vydal studii, podle které velké množství populárních bezplatných aplikací v Google Play ohrožuje soukromí uživatelů.
reklama

Výzkumníci na univerzitách v Hannoveru a Marburgu zkoumali 13 500 nejpopulárnějších bezplatných aplikací v Google Play a hledali v nich chyby v SSL a TLS. Z jejich zjištění vyplývá, že 1074 z těchto aplikací "obsahuje specifický kód, který příjme všechny SSL certifikáty, díky čemuž je uživatel potenciálně vystaven útokům typu MITM." Výzkumníci dále detailněji zkoumali 100 vybraných aplikací a zjistili, že 41 z nich bylo otevřeno k dalším možnostem útoků.

Aplikace údajně mohou být využity k ukradení citlivých dat včetně uživatelských jmen a hesel pro Facebook, WordPress, Twitter, Google, Yahoo nebo dokonce i internetové bankovnictví. Chyby by také mohly být hackery zneužity k manipulaci s antivirovým softwarem tak, aby ignoroval nebezpečné programy. "Některé z těchto aplikací má podle Google Play nainstalováno až 185 milionů uživatelů," uvedli výzkumníci s tím, že v blízké budoucnosti plánují vydat volně dostupný nástroj pro analýzu takto nebezpečných aplikací.

Zdroj: PCW

 

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru