Pomáhá WordPress plagiátorství?

Malé zamyšlení. Když jsem tako koukal na video představující novinky v nedávno uvolněném WordPress 2.6 (mimochodem Drupal si z jeho uživatelského komfortu stále může brát příklad), neubránil jsem se dojmu, že tento publikační systém napomáhá plagiátorství. Jak?

WordPress nabízí jednoduchý widget, který přetáhnete na lištu webového prohlížeče. Kdykoli jej pak stisknete, nabídne se vám okno umožňující rychle převzít část textu, adresu nebo obrázky z aktuálně zobrazené webové stránky a použít je na svém blogu. Tím samozřejmě netvrdím, že každý, kdo tuto funkci používá, je plagiátor. Jen mi připadá, že je pro tyto lidi jako stvořená. Nebo jsem nepochopil její smysl? Přesvědčte mě o opaku.

Mimochodem, plagiátorství se můžete bránit pomocí Copyscape (texty) nebo TinEye (obrázky).

návštěvník

Já si myslím, že tomu nepomáhá WordPress samotný, jako spíš některé moduly. třeba WP-o-Matic. Uděláš s ním z WordPress webu automatický agregátor, kterej do sebe bude tahat obsah přes RSS.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru