Podnikové informační systémy na INVEXu

Podnikové informační systémy budou letos na Invexu představeny nejen v rámci expozic jednotlivých vystavovatelů pavilonu V, ale také formou odborné konference ERP Forum. Už první ročník konference ERP Forum slibuje velmi zajímavý program díky účasti řady významných dodavatelů podnikových informačních systémů. Mezi partnery konference jsou jak tuzemské firmy, tak i globální dodavatelé podnikových informačních systémů. Návštěvníci konference se tak mohou těšit na vystoupení odborníků z firem SAP, Oracle, ABRA Software, DC Concept, J.K.R., LCS International a BM Servis. Provázanost problematiky ERP systémů se specializovanými řešeními pro logistické procesy potvrzují svou účastí na konferenci ERP Forum společnosti U&Sluno a Point.X. Panelové diskuse i samostatné prezentace těchto firem doplní Czechinvest přednáškami o možnostech získání podpory pro inovaci informačního systému ze strany fondů EU.
reklama

Konference ERP Forum se koná v pavilonu V po celou dobu konání veletrhu. Informace o programu konference jsou k dispozici na stránkách http://www.bvv.cz/

Informace, které návštěvníkům Invexu pomohou v rozhodování, jak postupovat při inovaci svého informačního systému, pochopitelně nebudou jen v programu doprovodné konference, ale především v expozicích jednotlivých vystavovatelů.

Jejich expozice odpoví na otázku, jak přední dodavatelé informačních systémů a IT služeb reagují svojí nabídkou na požadavky zákazníků a současné trendy trhu. Mezi ně patří například podpora procesního řízení, nabídka specifických řešení pro různá odvětví, nebo použití nových technologií, které zvyšují mobilitu informačního systému.

Jedním z horkých témat podnikové informatiky je dnes rovněž podpora logistických procesů. Poptávka po moderních řešeních logistických procesů je dnes zřejmá nejen ze strany obchodních a distribučních firem, ale nově sílí i z oblasti výrobních podniků. Řada firem vnímá příležitost najít právě v oblasti logistických procesů nové cesty ke zvýšení efektivity svého podnikání. Zřejmým důvodem jsou také rostoucí nároky zákazníků na kvalitu a přesnost dodávek zboží, kterou lze dnes jen stěží zajistit na požadované úrovni bez moderních informačních technologií.

Automatická identifikace zboží a výrobků čárovým kódem nebo pomocí RFID se dnes prosazuje i do provozů, kde donedávna stačila papírová příjemka a výdejka. Zvýšení přesnosti řízení provozu, transparentnost pohybu zboží i materiálu, snížení chybovosti a další přínosy jsou dostatečným argumentem pro rostoucí zájem o logistická řešení.

Základním parametrem, po kterém se jistě budou ptát návštěvníci všech expozic, ale zůstává, jak mohou pomocí prezentovaných produktů a služeb dosáhnout reálných obchodních přínosů a zlepšení výkonnosti svého podniku nebo organizace. 

ABRA sází na pružnost

Odpověď mohou hledat například na stánku společnosti ABRA Software, která představí na Invexu významnou novinku, když do celé své produktové řady ABRA G1/G2/G3/G4 začleňuje technické řešení nazvané Scripting. To umožňuje do software zařadit vlastní programový kód, který se vykonává spolu s pevným kódem daným výrobcem. Systém tím získává pružnost, dovolující modifikovat stávající nebo vytvořit zcela nové chování přesně na míru uživateli.

„Když jsme před lety zvolili cestu vývoje jedné řady ABRA Gx, která využívá opakovaně stejné funkcionality ve všech čtyřech segmentech trhu, kterým odpovídají produkty ABRA G1/G2/G3/G4, byl to krok do neznáma. Dnešek ukazuje, že to bylo dobré rozhodnutí, které přináší velkým zákazníkům snadnou obsluhu, rychlý přechod na ABRU, nízké náklady implementace a menším firmám funkcionalitu a možnosti velkých ERP“ říká předseda představenstva společnosti Jaroslav Řasa .

ABRA Software se také na INVEXU chystá předvést novou tvář. Za uplynulý rok dokončila sjednocení názvu firmy s produktem (z AKTIS na ABRA Software, včetně dceřiné společnosti na Slovensku) a připravila novou komunikaci společnosti. Viditelným projevem je kompletní změna korporátní identity, včetně loga, tištěných materiálů a webových stránek.

LCS – inovace ve všech barvách

Řadu novinek mohou najít návštěvníci Invexu také v expozici společnosti LCS. U systému Helios Green bude představena nová verze, ve které se podařilo optimalizovat rychlost celého systému. V nové verzi se také podařilo zlepšit integraci CRM v systému Helios Green s dalšími produkty, např. s telefonními ústřednami a s produkty MS Office, MS Project a MS Visio. Význam řízení logistických procesů v ERP systému podtrhují inovace v modulu Sklad, jehož funkcionalita byla rozšířena ve spolupráci s firmou Combitrading. Došlo k vylepšení napojení na čtečky čárových kódů, a to v oblasti příjmu na sklad, přeskladnění ze skladu na sklad, výdej na expedici i paletování zboží. Podpora napojení na čtečky je řešena sadou "univerzálních" skladových funkcí, které umožňují dle přání zákazníka přizpůsobit technické řešení jeho aktuální potřebě konkrétních skladových procesů.

V rámci modulu Sklad spolupracuje LCS také s dalším partnerem, společností Kodys, která je producentem systému WMS Accellos - komplexního řešení pro automatickou evidenci a optimalizaci procesů a zásob v řízeném skladu. Warehouse Management System Accellos pracuje jako nadstavba ERP systému, s nímž si vyměňuje pomocí datového rozhraní potřebná data.

Bez zájmu návštěvníků jistě nezůstane ani vizuálně atraktivní Helios Green Geomarketing, který nabízí řešení vizualizace geografických dat pro obchodní, dopravní, stavební a další společnosti.

Nové funkce a vlastnosti představí LCS také v systému Helios Orange pro menší a středně velké podniky, který slibuje mimo jiné komfortnější nástroje pro přizpůsobování systému. Systém Helios Orange nově obsahuje také modul z řady Business Inteligence. Je zaměřený na komplexní analýzy prodejních výsledků podniku. Základ tvoří OLAP kostka pro fakturace a pokladní prodeje. Vývoj prodejů lze sledovat z pohledu sortimentu, odběratelů, regionů, zakázek, obchodníků, prodejních akcí.

Rovněž v systému pro malé firmy a podnikatele, Helios Red, přináší LCS mnohé změny. Novinkou je například funkce Nepravidelná pracovní doba, která podporuje více pracovních kalendářů a zpracování mezd při nerovnoměrně rozvržené pracovní době (směny, turnusy apod.).

Premiéra u J.K.R.

Nový podnikový informační systém BYZNYS VR bude hlavním lákadlem v expozici společnosti JKR. Návštěvníci veletrhu budou mít na unikátní příležitost poprvé vidět v akci systém BYZNYS VR. Jde o ucelené ERP řešení, která je speciálně přizpůsobeno pro práci uživatelů v novém operačním systému Windows Vista a Office System 2007 od společnosti Microsoft. Velkým lákadlem pro uživatele je přímé napojení na informace v ERP systému prostřednictvím mini aplikací, označovaných jako Gadgets, které jsou integrovány v postranním panelu operačního systému Windows Vista. Uživatel nemusí být přihlášen do informačního systému, přesto však může mít v reálném čase přístup k důležitým informacím, které jsou zobrazovány přímo na pracovní ploše – sledovat může například nezaplacené faktury, stav skladových zásob, objednávky, různé manažerské souhrny a mnoho dalšího.

Druhou velkou novinkou v rámci nového podnikového informačního systému BYZNYS VR je uvedení řešení pokrývajícího oblast projektového řízení. Přibyly rovněž nové nástroje pro management, jako jsou multidimenzionální analýzy, komplexní finanční analýzy, statistické výkazy a další. V oblasti Výroby přibyly Gantovy grafy a vyšší podpora grafického zpracování jednotlivých zakázek a v Dopravě je hlavním tahákem nový modul zaměřený na spedici.

SAP World Tour na Invexu

SAP se letos představí na Invexu především prostřednictvím konference SAP World Tour, která bude na Invexu součástí již avizované konference ERP Forum. Ve své prezentaci klade SAP i letos důraz na představení partnerských řešení, ať už se jedná o řešení pro malé a střední firmy na platformě systému SAP Business One, nebo řešení připravená dle specifických potřeb různých průmyslových odvětví. Příkladem může být představení řešení pro automobilový průmysl, které představí společnost Aimtec, nebo řešení pro stavební firmy, které představí společnosti itelligence a S&T.

Novinky v elastickém systému QI

Společnost DC Concept patří ke stálicím veletrhu Invex, letošní účast bude již osmá v řadě a opět zde představí nejzajímavější novinky ve vývoji Prvního elastického informačního systému QI. Z nepřeberného množství dílčích zlepšení jednotlivých aplikací můžeme zmínit například zcela přepracované plánování výroby, řešení reklamací, novou aplikaci k tvorbě aktualit a k práci s nimi, možnost automatické opakované tvorbě akcí na základě definice procesu nebo možnost hromadného zadávání úkolů. Rozrostly se také možnosti exportu dat ze systému QI. Uživatelé systému mohou nyní očekávat daleko vyšší kvalitu tiskových výstupů a výběr z více formátů, např. pdf, html, xls, txt a mnoha dalších. Nové rozšíření QI Mail Connectoru pak usnadňuje například pohodlné posílání pravidelných e-news z firemních webových stránek zákazníkům nebo zaměstnancům ve firmě.

Došlo také k úpravě informačního systému QI tak, aby se zpříjemnila práce v cizích jazycích.

GORDIC pro státní správu a samosprávu

Společnost GORDIC přichází na letošní Invex představit řadu svých řešení určených především pro státní a samosprávné organizace všech úrovní. Klíčový produkt společnosti, informační systém GINIS, slaví v letošním roce deset let svého vývoje. Z technologického hlediska lze mezi letošní novinky v GINISu zařadit využití Master Pages při tvorbě webových aplikací, využití technologie AJAX, podpora prohlížeče Mozilla Firefox a operačního systému Linux, napojení na SharePoint server 2007, integrace XML formulářů Software 602, atd. Bohatá je i nabídka nových funkčností v ekonomických agendách. Nově je v rámci systému GINIS řešena také problematika elektronického vzdělávání, a to pomocí aplikace typu lehký klient rozdělené do dvou samostatných modulů – Administrace vzdělávacího systému a Elektronický vzdělávací systém. Představena bude i nová aplikace Realizace služebních cest a návštěv: první program pro evidenci a výpočet cestovních náhrad s vazbou na rozpočet.

Infor pro výrobní a distribuční společnosti

Společnost Infor představí na veletrhu Invex především specifická řešení pro výrobní a distribuční společnosti. Návštěvníci budou mít šanci otestovat si demo řešení Inforu pro automobilový, strojírenský a distribuční průmysl. Posoudit budou moci například inovace v řešení Infor XPPS s novým uživatelským prostředím, podporou Unicode a různých časových zón.

Návštěvníky z automobilového průmyslu by mohlo zaujmout také řešení Infor ERP COM, které je určeno subdodavatelům na nižších úrovních zejména v oblasti zpracování plastových a kovových materiálů.

Bílý Motýl a ZeMAN

Společnost BM Servis představuje pravidelně na veletrhu Invex svůj informační systém Bílý Motýl, který vyniká koncepcí zaměřenou na řízení workflow a operativního řízení společnosti. Návštěvníky z podniků, které provozují zemědělskou výrobu, jistě zaujme specializovaný produkt - zemědělský manažer ZeMAN.

Inspirace od Beep

Také Twist Inspire od společnosti Beep patří mezi tradiční ERP systémy vystavované na Invexu. Během svého vývoje se na Invexu objevuje již po čtrnácté a každoročně tu získává významné zákazníky. Středně velký podnikový informační systém Twist Inspire vyniká ve své třídě rychlostí implementace a pružností při řešení specifických požadavků.

CyberSoft pro obchodní společnosti

Společnost CyberSoft se veletrhu Invex zúčastní již posedmé v řadě a představí zde své produkty I6 a I6 Logistic Manager. I6 je komplexní ekonomický systém řízení podniku kategorie ERP/CRM, zaměřený zejména na obchodní organizace distribučního a velkoobchodního charakteru.

I6 Logistic Manager je pak aplikace kategorie WMS (Warehouse Management System) pro evidenci a optimalizaci procesů a zásob řízeného skladu s podporou přenosných on-line terminálů.

Opět se tedy můžeme na Invexu těšit na jedinečnou přehlídku podnikových IT řešení, rozšířenou letos o konferenci ERP Forum s nabitým programem po všechny dny veletrhu.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru