Podívejte se, jaké schopnosti IT specialistů jsou nejvíce ceněné

Z nového průzkumu vyplývá, že po dvou letech stagnujících platů začali IT experti v USA konečně zaznamenávat jejich znatelný nárůst. A za co že se nejvíc platí?
reklama

Podle průzkumu webové stránky Dice, si IT profesionálové, kteří byli na své platy dotazováni na podzim, polepšili o proti roku 2010 o více než dvě procenta - jejich průměrný plat se zvedl ze 79 384 dolarů (1 548 000 Kč) ročně na 81 327 dolarů (1 586 000 Kč). Nárůst mezd v jiných odvětvích se pohyboval pod jedním procentem. A podle Dice si IT odborníci znatelně (o 8%) polepšili i co se týče bonusů - ty se v roce pohybovaly průměrně na 8 769 dolarech (171 000 Kč). A kde že se bonusy nejvíce dávají? Podle průzkumu je to v odvětvích telekomunikace, hardware, bankovnictví, energetika a software.

Pokud bychom se na platy dívali podle lokace, nejvíce vydělávají "ajťáci" v Sillicon Valley: průměrný plat zde vůbec poprvé překročil šesticifernou sumu, 104 195 dolarů (2 032 000 Kč), což je meziroční nárůst o pět procent. Platy v IT však nadprůměrně rostly i na dalších místech jako je Austin, Portland, nebo Washington D.C. Nejvíce přilepšeno v uplynulém roce dostali IT odborníci s 11 a více lety zkušeností. Nejvíce se podle Dice platí za následující znalosti: Advanced Business Application Programming (ABAP), Service Oriented Architecture (SOA), Extract Transform and Load (ETL), Weblogic, Java Database Connectivity (JDBC), Unified Modeling Language (UML), JBoss a WebSphere.

Zdroj: PCW
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru