Podíl Windows 8 na trhu se rapidně zvětšuje

Podle společnosti Net Applications byly Windows 8 v prosinci minulého roku nainstalovány na 1.64 % počítačů na celém světě. Nyní, o několik týdnů později, je však nový operační systém od Microsoftu podle všeho nainstalován již na 2.25 % všech počítačů, což je znatelný rozdíl.
reklama

Microsoft tak rychle dohání Mac OS X, který drží 2.43 % světového trhu. Není překvapením, že Windows 7 mají stále vedoucí postavení na trhu - podle Net Applications jsou nainstalovány na 45.35 % všech počítačů. Solidní uživatelskou základnu si drží i Windows XP s 38.71 % celosvětového trhu, zatímco "nenáviděná" Vista má pouhých 5.06 % trhu. Další v řadě je již zmíněný Mac OS X 10.8 s 2.43 % trhu, za ním je pak Max OS X 10.6 s 1.93 % a Mac OS X 10.7 s 1.92 %.

Všechny další operační systémy jako Linux, Windows 2000, Windows NT a Windows 98 mají celkem 2.35 % celosvětového trhu. Jak podotýkají analytici, Microsoft Windows 8 od února zdražuje, a tak se dá čekat, že si je za lepší cenu ještě v lednu koupí nemalé množství uživatelů, což se na procentuálním zastoupení na trhu jistě projeví.

 Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru