Počet stažení aplikací z Apple App Store se v dubnu propadl

Počet denních stažení top 200 bezplatných aplikací v Apple App Store klesl mezi březnem a dubnem o 4.9 % ze 4.45 milionů stažení na 4.23 milionů. Úpadek přichází jen měsíc poté, co Apple oslavilo 25 miliard stažení. 
reklama

Mezi březnem a dubnem také stoupla cena za reklamu, kterou musejí společnosti průměrně vynaložit na to, aby si z App Store uživatel stáhl jejich aplikaci z 1.30 dolaru na 1.46 dolaru. Podle šéfa společnosti Fiscus, která s těmito daty přišla, není navýšení investic do propagace aplikací v souvislosti s poklesem jejich stažení ničím překvapivým.

Apple před několika měsíci varoval vývojáře, že pokud budou používat nekalé praktiky při zviditelňování jejich aplikací, stáhne tyto z App Store. Někteří vývojáři totiž platili uživatelům za to, aby si stahovali jejich aplikace a pozitivně je hodnotili, díky čemuž se dostávali do TOP 25. "Navíc se na trhu v dubnu objevily také nové herní aplikace, takže konkurence v této populární oblasti opět zesílila," dodal Alder s tím, že Fiscus "ři přechodu do druhého čtvrtletí jsme zaznamenal agresivnější snahy společností o propagaci svých aplikací s tím, jak firmy objevily nové možnosti reklamy."

Zdroj: PCW
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru