Počet mobilních uživatelů se rapidně zvyšuje

Počet lidí, kteří surfují na internetu pomocí mobilních zařízení se za poslední dva roky podle společnosti Net Applications ztrojnásobil.
reklama

Nárůst mobilního surfování se částečně odráží v poklesu prodeje osobních počítačů - místo na desktopu tráví lidé více a více času na tabletech a smartphonech. V únoru mobilní využití internetu (kombinace smartphonů a tabletů) vzrostla o 1.4 % a mobilní uživatelé tvořili 13.2 % ze všech unikátních uživatelů, kteří navštívili jednu ze 40 000 webových stránek po celém světě, jež Net Applications sleduje.

Za posledních dvanáct měsíců se počet mobilních uživatelů internetu téměř zdvojnásobil, za posledních čtyřiadvacet měsíců se pak ztrojnásobil. Využití desktopových prohlížečů kleslo za poslední tři měsíce o 3.1 %, za posledních dvanáct měsíců pak o 6.3 %. V mobilním prostředí je dominantní prohlížeč Safari - v únoru jej používalo 55.4 % ze všech lidí, jež se připojovali k internetu, prohlížeč Androidu pak využilo 22.8 % uživatelů, Operu Mini 12.7 %, Chrome 2 % a IE 1.6 %.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru