Plánujete v roce 2010 investici do softwaru?

Ano, kupuju si hry
13% (18 hlasů)
Ano, za kvalitní software platím pravidelně
26% (36 hlasů)
Ne, mám vše, co potřebuji
25% (35 hlasů)
Asi ne, používám free programy
36% (49 hlasů)
Celkem hlasů: 138

Reklama

Komentáře

Je pravda, že dnes je pro Windows dostupné ohromné množství kvalitních programů, které jsou zdarma. A mnoho free programů využívám, protože mi svoji funkcionalitou bohatě dostačují. Po nákupu Windows 7 v minulém roce se však chystám i letos minimálně na jeden nákup softwaru. Tím bude MS Office 2010.

Když jsem byl ještě školou povinný, tak jsem (jako mnoho jiných) měl na PC nelicencovanou verzi MSO. Pak přišla doba, kdy jsem začal pracovat a na svém Pc jsem chtěl mít legální software. Tam kde to šlo jsem přešel na free alternativu a týkalo se to i Office sady, kde jsem přešel na Open Office. Pro domácí použití mi totiž bohatě dostačují, jelikož nějak rozsáhlé dokumenty netvořím a vím, že bych z velké části vystačil často klidně s AbiWordem.

Přesto je fakt, že OOo je oproti MSO trochu jiná liga. Funkčně sice dostačuje bohatě, ovšem MSO a zejména jeho nové rozhraní ve verzích 2007, vylepšené dále právě ve verzi 2010 je opravdu vydařené a komfortní. Vše je snadno dostupné, prostředí působí oproti OOo mnohem profesionálnějším dojmem a subjektivně bych musel říct, že v MSO 2007/2010 je radost tvořit dokumenty. A tak i když mi MSO funkčně nepřinese vlastně nic moc navíc, co bych opravdu vyžadoval, rád si připlatím za onen komfort.

Pokud jsou navíc předběžně zveřejněné ceny pravdivé, tak to zase není až tak drahé, když vezmu v potaz, kolik stávala Office sada před několika lety. A zato vlastně můžeme být vděční třeba právě OOo, které (ač se chystám migrovat k MSO) je skutečně funkční alternativou, nutící MS dělat lepší, levnější a komfortnější software...

Souhlasím. Já si jako pisálek bez Wordu svůj pracovní den ani nedovedu moc představit.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář