Pizza.com prodána za necelé 3 miliony dolarů

Doména pizza.com byla včera vydražena za neuvěřitelných 2,6 milionu dolarů. Aukce probíhala na doménovém trhu Sedo a její cena začínala na 100 dolarech... Vítězná částka, přesně 2 605 000 amerických dolarů (asi 41 milionů korun), byla nabídnuta anonymním zájemcem.
reklama

Chris Clark z amerického Marylandu (42 let) pořídil doménu v roce 1994 jako pokus k zajištění smlouvy jeho konzultační firmy s řetězcem pizzerií. Nakonec sice svou firmu v roce 2000 prodal, ale doménu pizza.com si rozhodl ponechat.

S pomocí kamaráda na ní vybudoval rozcestník pizzerií, na kterém vydělal přes 5 000 dolarů. V lednu tohoto roku, inspirován prodejem domény vodka.com za 3 miliony dolarů, sáhl k prodeji pomocí aukce.

Sedo je mezinárodní trh s doménami, který poskytuje široké spektrum doménových služeb. Umožňuje používat nástroje pro prodej i nákup domén, ohodnocování i možnost zaparkování domén...

Zdroj: Web Host Industry News

 

Autor článku: Machi

Bývalý novinkář na Maxiorlovi. Dnes se věnuje vlastním projektům.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru