Piwik 2.0 přináší nové funkce a podporu témat a pluginů

Povedená alternativa ke Google Analytics s názvem Piwik vychází ve verzi 2.0. Open source platforma pro sledování návštěvnosti webů nově nabízí podporu pluginů, témat vzhledu, mobilní aplikaci a řadu dalších vylepšení.
reklama

Piwik je vhodný nástroj pro všechny, kdo nechtějí používat Google Analytics, ale zároveň pořebují mít větší povědomí o čtenářích svéo webu, než je jejich pouhý počet. Podrobněji jsem o Piwiku psal ve starším článku Piwik: povedená open source alternativa ke Google Analytics.

Piwik od té doby urazil velký kus cesty a v současné verzi 2.0 najdete kompletní platformu pro analýzu webu. Novinky:

  • instalace pluginů a témat na jedno kliknutí z Piwik Marketplace, například živé záložky, či vizualizaci v podobě stromu
  • dvě nová výchozí témata vzhledu - Morpheus a inverzní PleineLune
  • vylepšena byla samotná analýza návštěvnosti, například všude vidíte procentuální vyjádření celkových návštěv, které představuje momentálně zobrazený údaj
  • vyšla mobilní aplikace Piwik Mobile 2

Zároveň byla spuštěna placená cloudová služba Piwik PRO určená pro ty z vás, kdo nechcete Piwik kvůli náročnosti na rychlost zpracování dat provozovat na svém serveru.

Další informace najdete přímo na webu piwik.org.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Se starší verzí jsme měl problém při instalaci a nepodařilo se mi to rozchodit. Takže už se těším, až příští týden novou verzi vyzkouším. Taky GA nemusím, jako Google vůbec.

Profile picture for user Jan Polzer

Já starší Piwik zkoušel kdysi na HostGatoru, bylo to v pohodě. Tak snad se Vám zadaří.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru