Piwik 2.0 přináší nové funkce a podporu témat a pluginů

Povedená alternativa ke Google Analytics s názvem Piwik vychází ve verzi 2.0. Open source platforma pro sledování návštěvnosti webů nově nabízí podporu pluginů, témat vzhledu, mobilní aplikaci a řadu dalších vylepšení.

Reklama

Piwik je vhodný nástroj pro všechny, kdo nechtějí používat Google Analytics, ale zároveň pořebují mít větší povědomí o čtenářích svéo webu, než je jejich pouhý počet. Podrobněji jsem o Piwiku psal ve starším článku Piwik: povedená open source alternativa ke Google Analytics.

Piwik od té doby urazil velký kus cesty a v současné verzi 2.0 najdete kompletní platformu pro analýzu webu. Novinky:

  • instalace pluginů a témat na jedno kliknutí z Piwik Marketplace, například živé záložky, či vizualizaci v podobě stromu
  • dvě nová výchozí témata vzhledu - Morpheus a inverzní PleineLune
  • vylepšena byla samotná analýza návštěvnosti, například všude vidíte procentuální vyjádření celkových návštěv, které představuje momentálně zobrazený údaj
  • vyšla mobilní aplikace Piwik Mobile 2

Zároveň byla spuštěna placená cloudová služba Piwik PRO určená pro ty z vás, kdo nechcete Piwik kvůli náročnosti na rychlost zpracování dat provozovat na svém serveru.

Další informace najdete přímo na webu piwik.org.

Tagy: 

Reklama

Komentáře

Se starší verzí jsme měl problém při instalaci a nepodařilo se mi to rozchodit. Takže už se těším, až příští týden novou verzi vyzkouším. Taky GA nemusím, jako Google vůbec.

Já starší Piwik zkoušel kdysi na HostGatoru, bylo to v pohodě. Tak snad se Vám zadaří.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář