PHP Tools for Visual Studio s podporou Twigu a dalšími novinkami

Oblíbené rozšíření Visual Studia pro vývojáře pracující s PHP přichází s několika novinkami. V poslední verzi podporuje nově šablonovací systém Twig, prochází balíčky Phar a přidává podporu pro PHP 7.2.
reklama

Pokud ještě neznáte, PHP Tools for Visual Studio vytváří česká firma Devsense. Kdysi zaujali open source projektem Phalanger, což byl kompiler PHP pro platformu .NET. S jejich rozšířením Visual Studia pro práci s PHP jsem se setkal už před lety, když jsem ještě pracoval s Windows, a velice mě zaujalo.

Nová verze z 22. listopadu implementuje podporu šablonovacího systému Twig. Chce se mi říci konečně. Takto jsou totiž PHP Tools for Visual Studio zajímavým řešením i pro vývojáře Drupalu nebo Symfony. Podpora neznamená jenom klasické obarvení, ale také zvýrazňování pod kurzorem, IntelliSense, dokončování kódu nebo přechod do definice.

PHP Tools for Visual Studio s podporou Twigu

Z dalších novinek je to procházení balíčků Phar, s vyhledáváním a otevíráním obsažených souborů. Podpora PHP 7.2 znamená porozumění nové syntaxi, pro další velkou verzi PHP autoři chystají různé nástroje, které vám pomohou s migrací.

Další informace o novinkách najdete na webu PHP Tools for Visual Studio.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru