PHP framework Silex končí

Příchod Symfony 4 a správy projektů pomocí Flex znamenal, že webové aplikace postavené na Symfony jsou nyní výrazně odlehčené a prakticky konkurují konceptu, který pro tvorbu webu nabízel mikroframework Silex. Ten tak bude do června 2018 ukončen.

Reklama

Dává to smysl. Jakmile nyní Composerem vytvoříte novou kostru webové aplikace pro Symfony 4, dostanete jen ty nejnutnější soubory nutné k tomu, aby vše začalo fungovat. Podle potřeby si přidáte další balíčky s využitím „autokonfigurátoru“ Flex. Práce se Symfony se tímto výrazně zjednodušila a zrychlila.

Z tohoto pohledu pak ale nedává smysl další existence Silexu, který měl být odlehčeným frameworkem koncepčně podobným Symfony. Sám jsem na něm vytvořil několik webů a zaškolil do jeho programování několik lidí. Ale po pravdě řečeno, Symfony 4 mi nyní přijde jednodušší i pro začátečníky.

Fabien Potencier, autor obou projektů se tedy rozhodl Silex ukončit k letošnímu červnu. Do té doby budou ještě vycházet opravy případných chyb a bezpečnostní záplaty.

Podrobnosti v příspěvku The end of Silex na blogu Symfony.

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář