PHP framework Silex končí

Příchod Symfony 4 a správy projektů pomocí Flex znamenal, že webové aplikace postavené na Symfony jsou nyní výrazně odlehčené a prakticky konkurují konceptu, který pro tvorbu webu nabízel mikroframework Silex. Ten tak bude do června 2018 ukončen.
reklama

Dává to smysl. Jakmile nyní Composerem vytvoříte novou kostru webové aplikace pro Symfony 4, dostanete jen ty nejnutnější soubory nutné k tomu, aby vše začalo fungovat. Podle potřeby si přidáte další balíčky s využitím „autokonfigurátoru“ Flex. Práce se Symfony se tímto výrazně zjednodušila a zrychlila.

Z tohoto pohledu pak ale nedává smysl další existence Silexu, který měl být odlehčeným frameworkem koncepčně podobným Symfony. Sám jsem na něm vytvořil několik webů a zaškolil do jeho programování několik lidí. Ale po pravdě řečeno, Symfony 4 mi nyní přijde jednodušší i pro začátečníky.

Fabien Potencier, autor obou projektů se tedy rozhodl Silex ukončit k letošnímu červnu. Do té doby budou ještě vycházet opravy případných chyb a bezpečnostní záplaty.

Podrobnosti v příspěvku The end of Silex na blogu Symfony.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru