PHP 5.4 přinese některé novinky z PHP 6

Tvůrci oblíbeného webového jazyka PHP podle nových informací do verze 5.4, jež bude vydána počátkem příštího roku, integrují "ty nejlepší části" nyní již opuštěného projektu PHP 6.0.
reklama

"Řekl bych, že plány ohledně PHP 6 byly až příliš ambiciózní," říká Zeev Suraski, jeden z hlavních tvůrců tohoto skriptovacího jazyka. U PHP 6 si vývojáři dali za cíl kompletně tento skriptovací jazyk přepsat za použití Unicode namísto použití ASCII. Unicode zahrnuje znaky velké většiny světových jazyků narozdíl od ASCII, který obsahuje pouze anglickou abecedu. Vývojáři však záhy zjistili, že PHP založené na Unicode potřebovalo ke svému chodu dvojnásobné množství paměti a výsledkem bylo, že sofware běžel značně pomaleji.

To by znamenalo pro vlastníky velkých webových stránek, které běží na více serverech, značné náklady. Vývojáři se proto nakonec rozhodli, že vývoj PHP 6 pozastaví - některé novinky však podle svých slov přetransformují do PHP 5.4. Tato verze tak například přinese podporu japonských a čínských znaků a bude z ní odstraněn tzv. Safe Mode, stejně jako to bylo plánováno u PHP 6.  Vývojářský tým minulý týden zpřístupnil již druhou release candidate verzi PHP 5.4, podle Suraskiho na ní pracovalo okolo pěti set lidí.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru