PHP 5.2.4 na Windows Server 2008

Stáhli jste si zkušební verzi pro Windows Server 2008 a nyní přemýšlíte, jak do něj nainstalovat PHP a zporovoznit jej spolu s novým webovým serverem IIS7? Je to poměrně jednoduché. Stačí, když pomocí Server Manageru přidáte roli webového serveru IIS a následně službu CGI.
reklama

Pak stačí stáhnout binárky PHP, rozbalit je na na disk, pomocí Internet Information Services Manageru přidat mapování php-cgi.exe na soubory s příponou *.php a otestovat to na nějakém vzorovém souboru, například s funkcí phpinfo().

Podrobného průvodce s obrázky ve stylu krok za krokem doplněného videem najdete na blogu IIS v článku Installing PHP 5.2.4 on Windows Server 2008 RC0 in Pictures.

Pokud vás zajímají obrázky z instalace Windows Serveru 2008, pak se koukněte do Archivu Screenshotů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru