Photoshop slaví 20 let

Legendární grafický editor slaví dvacet let své existence. Připojte se. Sledujte oslavu k výročí Adobe Photoshopu na webových stránkách.
reklama

Stane se jen opravdu málokdy, že se nějaké slovo stane ve své branži synonymem příslušné činnosti. Na jednu stranu nám připadá normální "googlovat", ovšem nikoho by jistě nenapadlo říct, že jde "wordit" nebo "excelit".

A právě to se povedlo grafickému programu Photoshop, který se po 20 letech stal neodmyslitelnou součástí anglického jazyka. Jak šel čas, aplikace se samozřejmě výrazně změnila - začínala v roce 1987 jako jednoduchý černobílý editor, jenž se dodneška rozrostl opravdu k nepoznání.

Nepochybujeme o tom, že jedním z hlavních faktorů popularity Photoshopu, je jeho přehledné a promyšlené rozhraní, které poskytuje snadný přístup i k těm nejsložitějším funkcím. Dnes se aplikace používá v umění, fotografii, medicínské diagnostice, vědeckých analýzách a je takřka jisté, že ještě neřekla svoje poslední slovo.

Adobe Photoshop má také svou stránku na Facebooku, která čítá okolo 400 tisíc fanoušků. Živé webové vysílání k oslavě dvaceti let Photoshopu najdete na adrese www.photoshopuser.com/photoshop20th.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti Adobe

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru