Photoshop Elements a další aplikace v češtině

Společnost Adobe dnes dopoledne předvedla novinářům nové verze svých programů směřujících do oblasti domácího zpracování videa a fotografií. Dobrá zpráva je, že celosvětově jeden z nejpoužívanějších nástrojů pro úpravu fotografií v domácnosti, Adobe Photoshop Elements 6 bude k dispozici kompletně lokalizován do češtiny. Adobe Premiere Elements 4 sloužící ke zpracování videa bude zřejmě i nadále v angličtině.

Reklama

Zatímco anglické verze by se tu měli objevit již co nevidět, česká verze Adobe Photoshop Elements 6 bude na trhu od listopadu. Oba zmíněné programy obsahují řadu nových funkcí, v porovnání se staršími verzemi je zde znát zásadní posun k rychlejším úpravám a doplňování efektů u fotografií a videa. Myslím, že díky češtině bude na našem trhu Adobe Photoshop Elements 6 více než zdatnou konkurencí pro Zoner Photo Studio. Mimo jiné i proto, že svým ovládáním se méně zkušeným uživatelům přibližuje více, než produkt Zoneru.

Ceny programů byly stanoveny následovně. Adobe Photoshop Elements 6 i Adobe Premiere Elements 4 budou každý stát 2 320 Kč bez DPH. Ovšem koupíte-li si je v jednom balíčku, bude cena zvýhodněná – 3 500 Kč bez DPH je myslím více než solidní.

Na prezentaci byla zároveň představena česká verze Adobe Photoshop Lightroom. Na rozdíl od Adobe Photoshop Elements 6 je zde lokalizace řešena formou dodatečné instalace počešťujícího balíčku – program tedy bude dodáván v anglickém balení. Zajímavostí je, že překlad Adobe Photoshop Lightroom vznikl z iniciativy české pobočky Adobe a spolupracovali na něm profesionálové z oboru fotografie. Zatímco klasický Photoshop je určen pro grafiky a jeho terminologie je docela ustálená, Lightroom obsahuje množství termínů a funkcí z oblasti fotografie, které v běžném Photoshopu nenajdete.

Sledujte Maxiorla, v nejbližších dnech připravím recenzi Adobe Photoshop Elements 6 i Adobe Premiere Elements 4.

Tagy: 

Reklama

Komentáře

Moje RSS čtečka mi nabídla 2 články naráz.

Ten Váš a tento:
http://technet.idnes.cz/nove-photoshop-elements-fotomontaze-i-pro-zacate...

Přidejte taky nějaký náhledy a bude to skoro jako na technetu :-)

Na tom není nic zvláštního, na prezentaci Adobe jsem nebyl sám, takže počítám, že se podobné články objeví i v dalších médiích ;-)

Náhledy dám až do článků o programech, které připravuji.

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Screenshots Archive, Anastacia.cz

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář