Photoshop Elements a další aplikace v češtině

Společnost Adobe dnes dopoledne předvedla novinářům nové verze svých programů směřujících do oblasti domácího zpracování videa a fotografií. Dobrá zpráva je, že celosvětově jeden z nejpoužívanějších nástrojů pro úpravu fotografií v domácnosti, Adobe Photoshop Elements 6 bude k dispozici kompletně lokalizován do češtiny. Adobe Premiere Elements 4 sloužící ke zpracování videa bude zřejmě i nadále v angličtině.
reklama

Zatímco anglické verze by se tu měli objevit již co nevidět, česká verze Adobe Photoshop Elements 6 bude na trhu od listopadu. Oba zmíněné programy obsahují řadu nových funkcí, v porovnání se staršími verzemi je zde znát zásadní posun k rychlejším úpravám a doplňování efektů u fotografií a videa. Myslím, že díky češtině bude na našem trhu Adobe Photoshop Elements 6 více než zdatnou konkurencí pro Zoner Photo Studio. Mimo jiné i proto, že svým ovládáním se méně zkušeným uživatelům přibližuje více, než produkt Zoneru.

Ceny programů byly stanoveny následovně. Adobe Photoshop Elements 6 i Adobe Premiere Elements 4 budou každý stát 2 320 Kč bez DPH. Ovšem koupíte-li si je v jednom balíčku, bude cena zvýhodněná – 3 500 Kč bez DPH je myslím více než solidní.

Na prezentaci byla zároveň představena česká verze Adobe Photoshop Lightroom. Na rozdíl od Adobe Photoshop Elements 6 je zde lokalizace řešena formou dodatečné instalace počešťujícího balíčku – program tedy bude dodáván v anglickém balení. Zajímavostí je, že překlad Adobe Photoshop Lightroom vznikl z iniciativy české pobočky Adobe a spolupracovali na něm profesionálové z oboru fotografie. Zatímco klasický Photoshop je určen pro grafiky a jeho terminologie je docela ustálená, Lightroom obsahuje množství termínů a funkcí z oblasti fotografie, které v běžném Photoshopu nenajdete.

Sledujte Maxiorla, v nejbližších dnech připravím recenzi Adobe Photoshop Elements 6 i Adobe Premiere Elements 4.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru