Petr

Obsah uživatele

Reinstalace Drupal

Vlastním diskovou stanici Synology. Po migraci z jného modelu jsem byl nucen provést reinstalaci a tak bylo nutné i znovu naimportovat webové stránky.

Chybová hlášení

Po poslední aktualizaci Drupalu na v7.28 jsem obdržel několik chybových hlášení, díky kterým nejsem ani schopen vložit a upravovat obsah.

Chybové hlášení

V logu "Poslední zprávy v logu" dostávám v poslední době varovné hlášení: typ PHP "Warning: htmlspecialchars(): Invalid multibyte sequence in argument ve funkci 

User List

Pro Drupal v7.x

Drupal project/PDF

Máte, prosím, zkušenosti s instalací a provozem modulu PDF?

HTML odkaz

Dobrý den,
zde asi příspěvek nepatří, ale potřeboval bych do článku v drupalu vložit HTML odkaz, který by ale nebyl vidět ve stavovém řádku. Konkrétně:

Webové stránky na Facebooku

Rád bych prezentoval své stránky na Facebooku.

User List

Prosím, neměli byste někdo tip na modul pro výpis registrovaných uživatelů pro Drupal v.7.x? Potřeboval bych výpis, nejlépe export do Excel tabulky položek podle svého výběru.

Děkuji, že jste se věnoval mému problému.
Přeji hezký den!

Myslím, že jsem na to přišel. V knize na str. 41 je podkapitola "Oprávnění pro zápis" ve složce \\diskstation\web\nazevwebu\sites\default\files. Po tomto zásahu, tedy přidělení práva zatím nemám problémy. Pravděpodobně mi potvrdíte správnost tohoto zásahu.
Děkuji

:-) jste skvělý! Apache jsem nainstalovaný měl, ale ponechal jsem nginx, který je předinstalován. Web je funkční!
Jen poslední otázka, prosím...
Mám u jakéhokoli článku chybové hlášení:

"Zadaný soubor temporary://file6xAUbK nemohl být zkopírován, neboť cílová složka není správně nastavena. Může to být způsobeno problémem s právy k souboru či složce. Další informace jsou dostupné v systémovém logu."

za //file je samozřejmě pokaždé něco jiného. Předpokládám, že je to nějaký pozůstatek ze staré instalace, protože předpokládám, že temporary: (nějaká skrytá složka?) jsem s sebou při přenosu na záložní disk nevzal. Jak se toho zbavit a dá se toho zbavit hromadně nebo musím editovat každý článek a opět jej uložit?

Tak jsem v phpMyAdmin zadal jméno a heslo podle zeditovaného settings.php a web se mi zobrazil - bylo to velmi jednoduché.
Teď mám ale problém, že když jsem se chtěl přihlásit na svůj účet webových stránek podle svého jména a hesla, dostalo se mi chybového hlášení:

405 Not Allowed
nginx

když kliknu na kterýkoliv odkaz v menu, novou registraci, zapomenuté heslo nebo odkaz pro rozbalení článku, dostane se mi stejné odpovědi. Nedostanu se tedy ani na administrační stránky. Co bych měl udělat, nebo na co bych se měl zaměřit, prosím? Knihu mám, takže pokud byste někdo věděl a bylo by to v knize, pokusil bych se problém opravit.

Děkuji za Váš čas, vyzkouším.

Dobrá tedy,
Mám Vaši knihu Drupal 7, řeší to nějaká kapitola? Nevím, zda jsem na správné stopě, ale na straně 40 je Příprava na webhostingu/serveru a podkapitola Databáze. Mám v phpMyAdmin jít v Menu Oprávnění v počítači localhost potvrdit nebo změnit jméno a heslo? Nerad bych udělal chybu a zneprovoznil web úplně...
Děkuji

Moc, moc, moc děkuji!!!
Byl jsem z toho poněkud zmatený, protože adresář pro dočasnou složku jsem měl vždy nastaven na \tmp, vždy se Drupal choval korektně až na výjimku poslední aktualizace. Po změně adresáře bez zpětného lomítka se web opět chová standardně...
Pěkný den.

V modulech vidím aktuální verzi, ovšem jsem trochu zmatený tím, že vždy, když jsem spustil update.php, tak se objevila obrazovka s "Drupal update database" a po spuštění, tedy kliknutím na tlačítko "Continue" se odfajfkovávaly některé z následujících položek

  1. Verify requirements(hotovo)
  2. Overview(aktivní)
  3. Review updates
  4. Run updates
  5. Review log

Poté mi to nabídlo jít na hlavní, nebo administrační stránku. Teď mám potvrzeno

  1. Verify requirements(hotovo)
  2. Overview

s hlášením "Žádné čekající aktualizace".

Web měl asi svou "špatnou chvilku", protože když jsem v neděli popisoval svůj problém, při kliknutí na "Continue" to zůstalo viset na této stránce a update neproběhl.
Omlouvám se za ten zmatek, vypadá, že je vše v pořádku...

Asi bych se měl zastydět. Proč mne to nenapadlo, to nechápu. Stal jsem se asi rukojmím modulů a už jsem nepřemýšlel nad jinými, taktéž schůdnými a snad i lepšími alternativami, které si mahu definovat sám...:-)
Děkuji.

Modul Token, stejně tak i ostatní moduly včetně aktualizací Drupalu udržuji vždy aktuální. Všimnul jsem si v modulech,
že tento je sovisející s wysiwyg a tak jsem jej zkusil odinstalovat a znovu nainstalovat. Bohužel, přes všechny
tyto snahy mám stále chybové hlášení viz. výše. Ve vizuálním editoru TinyMCE je čeština nainstalována korektně včetně
nastavení.
Pokud by tato chyba neměla být fatální pro Drupal a nemělo by se to projevit na funkci dalších modulů, popř. na textu
ve článcích, tabulkách atd., mohu "to nechat být" aniž bych se musel v budoucnu obavát něčeho vážnějšího?