Personal Blacklist pomůže upravit výsledky vyhledávání na Googlu

Google vydal nový přídavek pro svůj webový prohlížeč Chrome, který umožní z výsledků vyhledávání odstranit určité webové stránky.
reklama

Uživatelé prohlížeče Chrome si nyní od Googlu mohou stáhnout přídavek Personal Blocklist, který jim umožní stanovit, aby se určité webové stránky neobjevovaly ve výsledcích jejich hledání. Google navíc stránky, jež z hledání odstraní větší množství uživatelů, bude dále zkoumat a zjišťovat, zda nejsou závadné. Včera to v prohlášení uvedl Matt Cutts. Podle Googlu je vydání nového přídavku především bojem proti stránkám, které píšou svůj obsah pouze z důvodu, aby se objevovaly na předních místech ve výsledcích hledání (na těchto webech jsou napsány stovky oblíbených klíčových slov bez dalšího významu, jen aby přitáhly uživatele).

Cutts již v minulém měsíci oznámil, že Google v tomto roce bude proti těmto webovým stránkám podnikat tvrdý boj. Personal Blocklist je dle vyjádření společnosti prvním krokem v tomto boji. Přídavek můžete stáhnout zde v anglickém jazyce.

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru