PaperLike: 13,3" E-Ink monitor napájený z USB

Na letošním CES 2015 byl představen zajímavý monitor využívající technologii E-Ink, tedy elektronický inkoust. V záplavě stále dokonalejších Full HD monitorů je tento koncept s černobílým obrazem příjemným na oči a minimální spotřebou zajímavým počinem.
reklama

Docela mě překvapilo, že se zpráva o tomto zařízení v českých médiích informujících z CES o všem možném, neobjevila. Respektive, všiml jsem si jí až při psaní těchto řádků na Živě.cz, které mě o dvě hodiny předběhlo. Na Twitteru jsem přitom zmínku o tomto zařízení našel dost, i na zahraničních webech.

Monitor PaperLike je 13.3" zařízení zobrazující výstup z počítače na bázi elektronického inkoustu. Tedy černobílý obraz, který by měl ulevit očím uživatelů, kteří celý den koukají do počítače. Samozřejmě to nemá smysl tam, kde potřebujete barvy, při hraní her, úpravách fotek a podobně. Ale na účetnictví nebo při zpracování dat to může být zajímavá periferie.

PaperLike nabízí rozlišení 1600 x 1200 px. Použitá technologie E-Ink umožňuje napájet celý monitor pouze z USB. Jak ukazují následující videa, odezva pro běžné kancelářské použití se zdá být dostatečná.

Cena E-Ink monitoru PaperLike se pohybuje v rozmezí 645 až 970 USD, což je v porovnání s cenami běžných barevných Full HD monitorů poměrně vysoká částka.

Odmyslíte-li si cenu, zaujalo by vás takové zařízení například jako druhý monitor k notebooku nebo počítači?

Zdroj: PaperLike: 13.3″ E Ink Monitor by Dasung Tech via @justinvincent

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru