PaperLike: 13,3" E-Ink monitor napájený z USB

Na letošním CES 2015 byl představen zajímavý monitor využívající technologii E-Ink, tedy elektronický inkoust. V záplavě stále dokonalejších Full HD monitorů je tento koncept s černobílým obrazem příjemným na oči a minimální spotřebou zajímavým počinem.

Reklama

Docela mě překvapilo, že se zpráva o tomto zařízení v českých médiích informujících z CES o všem možném, neobjevila. Respektive, všiml jsem si jí až při psaní těchto řádků na Živě.cz, které mě o dvě hodiny předběhlo. Na Twitteru jsem přitom zmínku o tomto zařízení našel dost, i na zahraničních webech.

Monitor PaperLike je 13.3" zařízení zobrazující výstup z počítače na bázi elektronického inkoustu. Tedy černobílý obraz, který by měl ulevit očím uživatelů, kteří celý den koukají do počítače. Samozřejmě to nemá smysl tam, kde potřebujete barvy, při hraní her, úpravách fotek a podobně. Ale na účetnictví nebo při zpracování dat to může být zajímavá periferie.

PaperLike nabízí rozlišení 1600 x 1200 px. Použitá technologie E-Ink umožňuje napájet celý monitor pouze z USB. Jak ukazují následující videa, odezva pro běžné kancelářské použití se zdá být dostatečná.

Cena E-Ink monitoru PaperLike se pohybuje v rozmezí 645 až 970 USD, což je v porovnání s cenami běžných barevných Full HD monitorů poměrně vysoká částka.

Odmyslíte-li si cenu, zaujalo by vás takové zařízení například jako druhý monitor k notebooku nebo počítači?

Zdroj: PaperLike: 13.3″ E Ink Monitor by Dasung Tech via @justinvincent

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář