Pandora spustila HTML5 přehrávač

Pandora, jedna z největších služeb poskytujících streamování hudby na internetu se 70 miliony aktivních uživatelů, spustila nový přehrávač přizpůsobený pro velké displeje televizorů.

Reklama

Webová aplikace, kterou můžete najít na tv.pandora.com využívá HTML5 k zajištění unifikovaného rozhraní pro různá zařízení. Nový přehrávač podle Pandory poskytne stejně kvalitní rozhraní přehrávače jak na mobilním zařízení s malým displejem, tak na televizoru s úhlopříčkou 300 cm. Přehrávač je tedy podobný například rozhraní herní platformy Steam v Big Picture módu, kde jsou vidět větší ikony a aplikace nabízí snazší navigaci i pro uživatele, jež nejsou na počítači. Přehrávač Pandory vytvořený v HTML5 taktéž nabízí větší ikony i text, takže uživatelé jasně vidí, jaká skladba se právě přehrává, ať se již v daný moment nacházejí kdekoli v pokoji.

Stejně jako všechny ostatní aplikace Pandory i nový přehrávač umožňuje uživateli aby se přihlásil ke svému účtu a získal tak přístup k uloženým stanicím - kdo se však nechce zabývat zařizováním vlastní stanice, může si vybrat z nabídky pěti set kategorií rozdělených podle žánrů. Pandora v současné době běží na téměř milionu mobilních zařízení, většina z nich však standard HTML5 nepodporuje, takže nový přehrávač na nich zatím nebude fungovat. To se však v blízké budoucnosti rychle změní.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář