Otěže na Googlem převzal Larry Page

Eric Schmidt včera uvolnil pozici šéfa Googlu a přenechal ji svému dlouholetému spolupracovníkovi a spoluzakladateli společnosti Larrymu Pageovi.
reklama

Page šéfoval Googlu první tři roky po jeho založení, než najal Schmidta. Experti poukazují na to, že Schmidt z Googlu nezmizí - stále bude v představenstvu společnosti, což je kvůli jeho desetileté praxi v Googlu jen a jen dobře. Schmidt se nyní bude starat o uzavírání dohod a partnerství s třetími společnosti.

Page se naopak nyní ujme každodenního řízení společnosti, zatímco Sergey Brin se bude i nadále starat o vývoj nových produktů a strategické plánování. Podle oficiálního vyjádření na blogu Googlu se na důležitých otázkách budou podílet jak Schmidt, tak Page a Brin, stejně jako v uplynulých desíti letech. Prvním úkolem Larryho Page bude koupit patentové portfolio (6000 patentů) společnosti Nortel, která je v úpadku. Google za něj nabízí 900 milionů dolarů.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru