Otec Linuxu se zamiloval do Google Nexus

Reklama

Linus Torvalds, vůdce skupiny mající na starost programování linuxového jádra se nechal o víkendu slyšet, že se mu nový komunikátor od Google jménem Google Nexus One nejenom líbí, ale navíc jej přesvědčil i k tomu, začít věřit v mobilní telefony.

Na svém blogu to Linus vyjádřil slovy: „Obecně vzato, nemám rád mobilní telefony, smartphony ani komunikátory. Jsou to iritující zařízení, které člověka vyrušují při čemkoliv, co právě dělá – od relaxu, až po práci. Musím ale na druhou stranu přiznat, že Google a jeho Nexus One je pro mě zkrátka vítěz.“

Jak se dá očekávat u počítačového a technického šílence, nezlákala jej ani tak představa mobilní komunikace, jako spíše ostatní technické parametry. „Potřeboval jsem GPSku do auta a napadlo mě, že Google Maps by mohly komunikátor proměnit v užitečný doplněk výbavy, který lze mimo jiné použít i k volání.“

Zdroj: CNet

Reklama

Komentáře

Řekl bych, že objevil Ameriku. HTC s Google Androidem už tu byly nějakou dobu před Nexus One. Nějak nechápu, v čem je Nexus One jiný třeba oproti HTC Hero, že je z něj tolik “IT celebrit” na zadku :-)

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Tipl bych, že je to tím, že Google Chrome OS běží na linuxovém kernelu a je “free”.

Nexus One běží na Androidu (nikoli Chrome OS, ale jo, je tam něco z Linuxu), stejně jako předchozí některé telefony od HTC. I Nexus One je v podstatě od HTC, takže fakt tu příčinu jeho náhlého nadšení nechápu. Navíc zrovna Nexus One mi přijde designově škaredější, než HTC Hero nebo Magic :-)

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Pardon, ale tohle vypadá na hodně rychlou práci s Google Translate (nebo něčím jiným tomu podobným): "vůdce skupiny"? Jawohl, mein Führer! Netušil jsem, že je pan Hájek až takový "počítačový a technický šílenec". ;-)

Pan Hájek už sem nepíše…

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář