Otec Linuxu se zamiloval do Google Nexus

Linus Torvalds, vůdce skupiny mající na starost programování linuxového jádra se nechal o víkendu slyšet, že se mu nový komunikátor od Google jménem Google Nexus One nejenom líbí, ale navíc jej přesvědčil i k tomu, začít věřit v mobilní telefony.
reklama

Na svém blogu to Linus vyjádřil slovy: „Obecně vzato, nemám rád mobilní telefony, smartphony ani komunikátory. Jsou to iritující zařízení, které člověka vyrušují při čemkoliv, co právě dělá – od relaxu, až po práci. Musím ale na druhou stranu přiznat, že Google a jeho Nexus One je pro mě zkrátka vítěz.“

Jak se dá očekávat u počítačového a technického šílence, nezlákala jej ani tak představa mobilní komunikace, jako spíše ostatní technické parametry. „Potřeboval jsem GPSku do auta a napadlo mě, že Google Maps by mohly komunikátor proměnit v užitečný doplněk výbavy, který lze mimo jiné použít i k volání.“

Zdroj: CNet

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

Profile picture for user Jan Polzer

Řekl bych, že objevil Ameriku. HTC s Google Androidem už tu byly nějakou dobu před Nexus One. Nějak nechápu, v čem je Nexus One jiný třeba oproti HTC Hero, že je z něj tolik "IT celebrit" na zadku :-)

návštěvník

Tipl bych, že je to tím, že Google Chrome OS běží na linuxovém kernelu a je "free".

Profile picture for user Jan Polzer

Nexus One běží na Androidu (nikoli Chrome OS, ale jo, je tam něco z Linuxu), stejně jako předchozí některé telefony od HTC. I Nexus One je v podstatě od HTC, takže fakt tu příčinu jeho náhlého nadšení nechápu. Navíc zrovna Nexus One mi přijde designově škaredější, než HTC Hero nebo Magic :-)

návštěvník

Pardon, ale tohle vypadá na hodně rychlou práci s Google Translate (nebo něčím jiným tomu podobným): "vůdce skupiny"? Jawohl, mein Führer! Netušil jsem, že je pan Hájek až takový "počítačový a technický šílenec". ;-)

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru