OS X Mountain Lion možná přinese Lite verzi Siri

Nová verze operačního systému OS X Mountain Lion podle všeho přinese "odlehčenou" verzi hlasového asistenta Siri. 
reklama

S informací přišel portál 9 to 5 Mac, který si všiml, že v betaverzi Mountain Lion je obsažena nová klávesová zkratka (cmd-cmd), pomocí které bude "Spuštěno diktování". To by s největší pravděpodností mělo být založeno na asistentovi Siri znáném z nového iPhonu. Po zmáčknutí klávesové zkratky by tak uživatelé nově mohli začít diktovat počítači své pokyny. S největší pravděpodobností bude ke spuštění funkce v systému také nové speciální tlačítko.

Otázkou zůstává, zda bude nová funkce pro uživatele Maců v kancelářském prostředí vůbec co k čemu - půjde tak spíše o nadstandardní funkci, kterou uživatelé občas využijí doma. Apple v současné době v USA čelí kvůli Siri několika žalobám. Vlastníci iPhonů 4S totiž společnost napadli s tím, že Siri nefunguje tak, jak je uváděno v reklamách a Apple možnosti svého hlasového asistenta značně nadceňuje. Mountain Lion kromě odlehčené verze Siri nabídne uživatelům také novou možnost ukládat webové stránky a číst je v režimu offline.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru