OS X Mountain Lion bude mít každodenní automatické bezpečnostní aktualizace

Apple přidalo do poslední verze OS X Mountain Lion Developer Preview nový nástroj, který bude pravidelně stahovat nové bezpečnostní aktualizace.
reklama

Poté, co se v tomto roce objevila řada virů a červů určených pro Mac se Apple snaží, aby jeho uživatelé byli v co největším bezpečí. Nově se tak v OS X Mountain Lion Developer Preview objevila aplikace, která automaticky každý den stahuje bezpečnostní aktualizace k ochraně hackerům. Vše probíhá bez jakékoli interakce uživatele na pozadí. Stávající manager aktualizací zůstane, bude však určen pouze pro softwarové updaty a bude tak fungovat odděleně od nového bezpečnostního managera.

Bezpečnostní aplikace bude používat šifrované připojení, aby "komunikaci mezi servery Apple a Macem uživatele nemohli zachytit hackeři". Uživatelé si budou moci také zvolit, zda se mají všechny aktualizace nainstalovat automaticky nebo až po restartu počítače. I když je nová aplikace na stahování bezpečnostních aktualizací jistě velkým pokrokem, bude na Apple aby zajistilo, že budou nějaké nové updaty každý den vůbec dostupné ke stažení.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru