OS WP7 bude nově i na telefonech bez fotoaparátů

Microsoft potichu snížil minimální hardwarové požadavky u svého mobilního operačního systému Windows Phone 7 tak, že tento nově bude fungovat i na telefonech bez fotoaparátu.
reklama

Tento krok přichází v době, kdy se na trhu začínají objevovat telefony s nejnovější verzí mobilního operačního systému od Microsoftu - Windows Phone 7.5 Mango. U původních WP7 Microsoft přesně definoval, jaké specifikace musejí telefony splňovat, u novější verze však své standardy zmírnil. I když jednotliví výrobci proti vysokým standardům protestovali, spotřebitelé je vítali, neboť si mohli být jisti, co od telefonů s WP7 čekat. A proč tedy Microsoft nyní ze svých standardů slevuje? 

Podle analytiků je to pro to, aby výrobci telefonů mohli začít prodávat i zařízení vhodná pro firmy a vládní agentury, které mají obavy z bezpečnosti. Navíc budou výrobci samozřejmě moci prodávat levné smartphony na rozvojových trzích. Mimochodem, podle analytiků nad levnější verzí svého iPhonu uvažuje i Apple.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru