Oracle údajně představí službu typu Windows Azure

Oracle podle analytické společnosti Gartner plánuje v tomto týdnu představit vlastní platformu podobnou Windows Azure nebo Salesforce Heroku.
reklama

Podle viceprezidenta Gartneru Yefima Natise Oracle představí novou službu během konference OpenWorld v tomto týdnu. Podle Gartneru podobné služby do konce příštího roku ohlásí všichni velcí výrobci softwaru. S tím souhlasí i ostatní analytici, podle nichž bude spuštění nové služby pro Oracle riskantní, avšak nutné. Oracle totiž vidí, že firmy mají o hostované služby zájem. Poptávka po cloudových službách od velkých technologických firem je podle analytiků velmi silná.

"Jakmile bude na trhu velká nabídka těchto služeb, firmy je začnou masivně využívat," uvedl Natis. Některé velké společnosti, jako třeba Oracle, se cloudovému řešení dlouho vyhýbaly - samozřejmě kvůli cenám. V současné době výrobci softwaru jako Oracle vydělávají licencováním svého softwaru pro jednotlivé servery a nyní musejí přijít s novým byznysovým modelem, který jim umožní vydělávat ve virtualizovaném prostředí. "Musejí se učit od Microsoftu. Tomu trvalo tři roky, než přišel s adekvátními cenami, které by alespoň teoreticky měly fungovat. Od spuštění Azure toho museli hodně předělat," dodal Natis.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru