Oracle údajně představí službu typu Windows Azure

Oracle podle analytické společnosti Gartner plánuje v tomto týdnu představit vlastní platformu podobnou Windows Azure nebo Salesforce Heroku.

Reklama

Podle viceprezidenta Gartneru Yefima Natise Oracle představí novou službu během konference OpenWorld v tomto týdnu. Podle Gartneru podobné služby do konce příštího roku ohlásí všichni velcí výrobci softwaru. S tím souhlasí i ostatní analytici, podle nichž bude spuštění nové služby pro Oracle riskantní, avšak nutné. Oracle totiž vidí, že firmy mají o hostované služby zájem. Poptávka po cloudových službách od velkých technologických firem je podle analytiků velmi silná.

“Jakmile bude na trhu velká nabídka těchto služeb, firmy je začnou masivně využívat,” uvedl Natis. Některé velké společnosti, jako třeba Oracle, se cloudovému řešení dlouho vyhýbaly - samozřejmě kvůli cenám. V současné době výrobci softwaru jako Oracle vydělávají licencováním svého softwaru pro jednotlivé servery a nyní musejí přijít s novým byznysovým modelem, který jim umožní vydělávat ve virtualizovaném prostředí. “Musejí se učit od Microsoftu. Tomu trvalo tři roky, než přišel s adekvátními cenami, které by alespoň teoreticky měly fungovat. Od spuštění Azure toho museli hodně předělat,” dodal Natis.

Zdroj: PCW

Reklama

Přidat komentář