Oracle a ARM pracují na úpravě Javy

Společnosti Oracle a ARM pracují na tom, jak co nejlépe přizpůsobit programovací jazyk Java procesorům ARM.
reklama

V rámci nové spolupráce budou přizpůsobeny Java Platform a Standard Edition (Java SE) pro 32-bitové platformy ARM tak, aby spolu byly lépe kompatibilní, přičemž úprava Javy SE pro 64-bitové platformy ARMv8 by mohla vést k vytvoření firemního softwaru a síťových aplikací běžících na serverech ARM. I když Java byla původně vyvíjena tak, aby fungovala napříč platformami, v rámci nové spolupráce Oracle a ARM se budou vývojáři snažit o to, aby byl vylepšen výkon Javy na vícejádrových systémech ARM.

Java by spolu s energeticky úspornými procesory ARM mohla být využita k vývoji automatizačních systémů pro továrny a další velké projekty. Podle ARM optimalizace Java Virtual Machine (JVM) zlepší výkon firemních systémů Javy na vícejádrových procesorech ARM v tom smyslu, že se sníží množství času potřebného ke spuštění aplikace a díky dalším úpravám bude ušetřeno ještě více energie. I když ani jedna ze společností nespecifikovala, jaké úpravy budou konkrétně provedeny, Java a ARM si navzájem nejsou vůbec cizí. Oracle a bývalý vlastník Javy, Sun Microsystems, pracovali na úpravě kompatibility Javy a ARM od roku 1996, když ARM pomáhalo s přenosem JavaOS na architekturu ARM.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru