Opravy pro Drupal z půlky dubna 2009

Dnes v noci bylo vydáno několik nových bezpečnostních upozornění pro moduly redakčního systému Drupal. Chyby se tentokrát týkají modulů Localization client, Printer, e-mail and PDF versions a CCK comment reference. Všechny chyby jsou označeny jako středně kritické.
reklama

Localization client

Modul pro překlad textu je za určitých situací náchylný k XSS a zákeřný uživatel mu může podstrčit nebezpečný kód. Stáhněte si opravené verze:

Printer, e-mail and PDF version

Modul pro vytváření tiskových verzí článků, jejich odesílání e-mailem a převod do PDF špatně ošetřuje titulky, což může vést k podstrčení a zpracování škodlivého kódu a získání administrátorských přístupů k webu. Opravy:

CCK comment reference

Při editaci nejsou správně ošetřeny vstupy z odkazovaných komentářů. Jako u předchozích modulů, i zde to může vést k podstrčení škodlivého kódu a získání administrátorských přístupů k webu. Oprava:

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru