Opisování znaků u Gmailu prolomeno

Opisování znaků (CAPTCHA) bylo prolomeno u jedné z nejpoužívanějších freemailových služeb - Gmailu. Spammerům se při prolamování kódu podařilo dosáhnout „skvělé“ 20% úspěšnosti, což znamená volnou cestu k mnoha spammerských schránkám.
reklama

CAPTCHA se používá pro odlišení živého uživatele od stroje (bota) a je považována za jednu z nejefektivnějších ochran. Už ani ta však není schopna dostatečně chránit nebohé uživatele. Po prolomení podobné ochrany u služeb Yahoo Mail a Windows Live Mail přišel na řadu i populární Gmail, neboli e-mailová schránka od Google.

Opisování znaků u Gmailu prolomeno

Společnost Websense, která jako první prolomení ochrany odhalila, věří, že je způsobeno stejnou skupinou, která dokázala odstavit ochranu i u Microsoft Live Mailu.

Pro prolomení ochranného kódu je použito dvou prostředků, klasických botů a sítě zombie počítačů. Hackerům se tímto způsobem podařilo dosáhnout 20% úspěšnosti, což je dost na vytvoření mnoha e-mailových schránek pro rozesílání spamu. Freemailové služby jsou přitom pro spammery opravdu atraktivní. Mají vysoký kredit a e-mailové schránky takových služeb se tak obtížněji dostávají na blacklisty..

Zdroj: Virus Bulletin

Autor článku: Machi

Bývalý novinkář na Maxiorlovi. Dnes se věnuje vlastním projektům.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru