Opisování znaků u Gmailu prolomeno

Opisování znaků (CAPTCHA) bylo prolomeno u jedné z nejpoužívanějších freemailových služeb - Gmailu. Spammerům se při prolamování kódu podařilo dosáhnout „skvělé“ 20% úspěšnosti, což znamená volnou cestu k mnoha spammerských schránkám.

Reklama

CAPTCHA se používá pro odlišení živého uživatele od stroje (bota) a je považována za jednu z nejefektivnějších ochran. Už ani ta však není schopna dostatečně chránit nebohé uživatele. Po prolomení podobné ochrany u služeb Yahoo Mail a Windows Live Mail přišel na řadu i populární Gmail, neboli e-mailová schránka od Google.

Opisování znaků u Gmailu prolomeno

Společnost Websense, která jako první prolomení ochrany odhalila, věří, že je způsobeno stejnou skupinou, která dokázala odstavit ochranu i u Microsoft Live Mailu.

Pro prolomení ochranného kódu je použito dvou prostředků, klasických botů a sítě zombie počítačů. Hackerům se tímto způsobem podařilo dosáhnout 20% úspěšnosti, což je dost na vytvoření mnoha e-mailových schránek pro rozesílání spamu. Freemailové služby jsou přitom pro spammery opravdu atraktivní. Mají vysoký kredit a e-mailové schránky takových služeb se tak obtížněji dostávají na blacklisty..

Zdroj: Virus Bulletin

Reklama

Přidat komentář