Opera vydala první betaverzi nového prohlížeče pro Android

Společnost Opera Software vydala první veřejnou betaverzi svého předělaného prohlížeče určeného pro operační systém Android, který je založen na WebKitu.
reklama

Kromě nového renderovacího enginu se uživatelé dočkají také několika nových funkcí. Nová verze prohlížeče je založena na nativním uživatelském rozhraní Androidu, používá však i některé funkce známé z Chrome.

Mezi zajímavé novinky patří možnost uložit si obsah na čtení na později, anonymní surfování po internetu, blokace pop-up oken, zabudovaný download manager a Opera Link pro synchronizaci záložek a nastavení.

"Při vytváření této nové, zcela předělané verze Opery pro Android jsme strávili nespočet hodin," uvedl Rikard Gillemyr z Opery. "Aplikace je elegantnější a hezčí, než kdy dříve."

Pokud si novou Operu chcete vyzkoušet, navštivte na svém mobilním telefonu www.opera.com. Podporována jsou všechna zařízení s displeji velkými jako u mobilních telefonů, jež běží na Androidu 2.3 a vyšším.

Na zajímavé video, v němž Opera představuje nové funkce svého prohlížeče, se můžete podívat níže.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

a jak je to s podporou flashe? Mám nexus 7 a potřeboval bych doinstalovat flash player - chrome již standardně toto rozšíření nepodporuje..

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru