Opera vydala prohlížeč pro iPad s názvem Coast

Společnost Opera vydala nový webový prohlížeč pro iPad s názvem Coast, který jep odle vývojářůvýsledkem roku a půl tvrdé práce.
reklama

"Přemýšleli jsme nad tím, že se prohlížeče za poslední dobu prakticky nezměnily, přičemž zařízení se rychle vyvíjejí, a tak jsme se rozhodli začít pracovat na Coastu," uvedl šéf projektu Huib Kleinhout. Nový prohlížeč by měl být čistý bez prvků, které při přenesení z desktopu do mobilního prostředí příliš dobře nefungují.

Opera Coast uživatele při čtení webové stránky neruší žádnými zbytečnými tlačítky a lištami a navigace uvnitř prohlížeče probíhá pomocí gest. Tradiční seznam záložek je nahrazen obrazovkou s velkými ikonami, kam lze přidávat oblíbené stránky.

Opera Coast

Na domovské stránce je také vyhledávací políčko. Aplikace je v době psaní tohoto textu již dostupná ke stažení z App Store. Není zatím jasné, zda se Coast dostane i na další platformy, i když podle Kleinhouta je to pravděpodobné.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru