Opera v tomto roce přejde na WebKit

Opera včera oznámila, že se vzdává svého vlastního enginu Presto a přejde na WebKit.
reklama

Na WebKitu v současné době funguje Safari od Apple a Chrome od Googlu. Opera slibuje, že se WebKit ve všech jejích produktech (mobilních i desktopových) objeví v průběhu tohoto roku. Norská firma plánuje představit mobilní verzi svého prohlížeče určenou pro operační systém Android založenou na WebKitu za necelé dva týdny na Světovém mobilním kongresu v Barceloně. Tato verze společně s jejím desktopovým dvojčetem bude založená na Chromiu, open-sourceovém projektu Googlu, který obsahuje většinu kódu použitého v Chrome.

"WebKit engine je už tak velmi dobrý a my chceme, aby byl ještě lepší. Podporuje standardy, na kterých nám záleží a má výkon, který potřebujeme. Dává smysl, aby naši experti pracovali s open-sourceovou komunitou na dalším vývoji WebKitu a Chromia, než aby i nadále pokračovali ve vývoji vlastního enginu," uvedl CTO Opery Hakon Wium Lie. V současné době tak na trhu zůstanou pouze tři enginy: WebKit, Trident od Microsoftu a Gecko od Mozilly.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru