Opera Next 15 je dostupná ke stažení

Společnost Opera vydala novou betaverzi svého stejnojmenného prohlížeče určenou pro Mac a Windows, která je založena na enginu Blink.
reklama

Prohlížeč s názvem Opera Next 15 je vůbec prvním od norské společnosti, jenž je postaven na renderovacím enginu Blink od Googlu a ne na starém enginu Presto. Opera z nové verze prohlížeče odstranila mailového klienta M2, aby zjednodušila uživatelské rozhraní. Mailový klient je nyní samostatným produktem zvaným Opera Mail a je dostupný jako preview build. Prohlížeč podle Bruce Lawsona z Opery přináší také několik nových funkcí, které jsou součástí jeho androidové verze vydané v březnu. Zajímavá je například funkce Stash, jež umožňuje uložit obsah k pozdějšímu čtení. 

Kompresní modul s názvem Opera Turbo, který komprimuje data na serverech Opery a zrychluje tak pomalé připojení se nyní jmenuje Off-Road a prohlížeč podporuje nově také protokol SPDY od Googlu. V poznámkách pro vývojáře je uvedeno, že Opera 15 podporuje zatím pouze některé API Chromia, přičemž další mají brzy přibýt. Minulý týden Norové vydali Opera 14 pro Android, který byl taktéž založen na Chromiu 26.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru