Opera Mini 6.5 a Opera Mobile 11.5 jsou dostupné ke stažení

Společnost Opera Software vydala aktualizaci, která do mobilní verze jejího prohlížeče přináší několik nových funkcí.
reklama

Kromě celkových vylepšení výkonu a snížení využití paměti Opera Mini 6,5 a Opera Mobile 11,5 nabídnou snadnější přístup k přidání webové stránky do Oblíbených - v adresovém řádku nyní stačí kliknout na malou hvězdičku, která odkaz uloží mezi Oblíbené. Dále Opera do svých mobilních prohlížečů zabudovala počítačku odeslaných a stažených dat, což se může hodit, pokud je internet uživatele zatížen politikou FUP.

Opera Turbo komprimuje data až na 90 % před tím, než jsou odeslána do telefonu. Když se Opera se svým prohlížečem Mini začala poprvé v dubnu tohoto roku vyhraňovat vůči Safari v iOS, ukázala video, podle kterého její mobilní prohlížeč načte webové stránky až pětkrát rychleji, než Safari. Funkce Turbo je hlavním rozdílem mezi dvěma mobilními řešeními Opery. Zatímco Opera Mini používá pouze Turbo, u Opery Mobile, jež nabízí uživatelské rozhraní více podobné tomu desktopovému, si uživatel může tuto funkci vypnout. 

Podle společnosti Net Application měla Opera Mini v říjnu 13,12% podíl na celosvětovém trhu, zatímco Opera Mobile držela pouze 0,49 % a Safari 62,17 %. Prohlížeč Androidu měl údajně pouhých 18,65 %.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru