Opera má 200 milionů mobilních uživatelů

Společnost Opera oznámila, že dosáhla nového milníku - 200 milionů aktivních mobilních uživatelů, což je meziroční nárůst o 47 %. 
reklama

Dvě stě milionů uživatelů mobilní webové prohlížeče Opery dosáhly poprvé v červnu. Z celkového počtu 200 milionů uživatelů využívá 183 milionů (92%) Operu Mini, která je určená pro běžné telefony (tedy ne smartphony) a 17 milionů (8%) Operu Mobile navrženou pro chytré telefony. Jen samotní uživatelé Opery Mini v roce 2012 zobrazili více než 115 miliard webových stránek, což je meziroční nárůst o 55 %. Opera údajně dosáhla nového milníku především díky novým uživatelům v Africe, konkrétně v zemích jako Alžírsko, Angola a Nová Guinea, kde uživatelé na svých mobilních telefonech přistupují hlavně k Facebooku a Googlu. Mobilní uživatelé v Africe si prohlížeč od Opery oblíbili především z důvodu, že využívá speciální technologii na kompresi dat, která se hodí u pomalého připojení k internetu.

Díky kompresi dokáže Opera Mini snížit velikost přenášených dat až o 90 %. Jen v červnu uživatelé Opery Mini přenesli přes 2 miliardy megabytů dat, což by však - pokud by data nebyla kompresována - bylo 20 petabytů. Při srovnání s květnem 2011 vzrostl počet uživatelů mobilních prohlížečů Opery o 47 %. Jen v Libyi po revoluci v roce 2011 přibylo 323 000 mobilních uživatelů, na Pobřeží slonoviny se pak počet uživatelů meziročně zvýšil o 600 %.

Zdroj: CNET
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru