Opera a Google představili nové verze prohlížečů

Opera vydala novou verzi svého stejnojmenného prohlížeče, která přináší vylepšenou podporu Windows 8 i OS X a Google zpřístupnil novou verzi Chrome s technologií Do Not Track.
reklama

Uživatelé Windows se mohou těšit na podporu dotykového ovládání prohlížeče, zatímco uživatelé Mac OS X využijí nové Notifikační centrum a zlepšenou podporu Retina displejů s vysokým rozlišením na nových MacBoocích a iMacích. Opera 12.10 pro OS X 10.8 Mountain Lion přináší také nové tlačítko, které uživatele propojuje se sociálními sítěmi. Kromě toho nová verze Opery obsahuje:- podporu protokolu SPDY pro rychlé a bezpečné připojení- defaultní podporu WebSocket API- podporu Flexboxu a @supports, díky nimž mohou vývojáři více ovlivnit, jak jejich stránky budou v prohlížeči vypadat.Novou verzi svého prohlížeče vydal také Google, nejsou v něm však obsaženy tak velké změny, jako v Opeře. Chrome 23 konečně nabídne podporu protokolu Do Not Track, který je již integrován v Internet Exploreru, Firefoxu, Opeře a Safari. Google poukázal také na vylepšení výkonu při dekódování videa v Chrome ve Windows díky GPU akceleraci - baterie údajně díky této funkci vydrží až o 25 % déle.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru